Aktualności /

WIZYTA DUSZPASTERSKA 2020/2021

sobota, 12-12-2020 | dodał: ks. Michał Lal

Drodzy Parafianie!

W tym roku wizyta duszpasterska z powodu pandemii musi wyglądać trochę inaczej.

Plan kolęd został wyznaczony jak każdego roku. Zostanie on umieszczony w gablocie przy kościele, na stronie internetowej parafiiwww.parafianozyno.pl (zakładka: Kolędy) oraz wydrukowany będzie do Waszej dyspozycji w kościele.  Jednak odwiedzę osobiście tylko te rodziny, które na piśmie przekażą mi swoje zaproszenie (na kartce, która została przygotowana i znajduje się w kościele na ławeczce z gazetami). Proszę aby te kartki przynieść ko kościoła lub Kancelarii Parafialnej do 26 XII 2020 roku. Abym mógł zaplanować czas kolędowych odwiedzin.

Pozostałych, którzy obawiają się mojej wizyty, zapraszam tego dnia na Mszę Święta do kościoła, która będzie sprawowana w intencji wszystkich rodzin, które danego dnia miały mieć lub miały kolędę.

Ofiary kolędowe zebrane w tym roku, czy to w domu czy przekazane w trakcie Mszy św. w kościele, w całości są przeznaczone na ołtarz i ambonę do kościoła.

W kościele podczas Mszy kolędowych będę błogosławił wodę, którą proszę przynieść ze sobą w buteleczkach, a następnie zachęcam aby w domu pokropić nią swoje mieszkanie i odmówić wskazaną modlitwę:

Módlmy się

Błogosławiony jesteś, Wszechmogący Boże. Ty zechciałeś, aby Twój Syn Jezus Chrystus narodził się w Betlejem z Maryi Dziewicy i stał się Emmanuelem – Bogiem z nami. Dziękujemy Ci za Twoją obecność wśród nas w ubiegłym roku, zwłaszcza w chwilach trudnych. Boże, nasz Ojcze, prosimy Cię nawiedź nasz dom  i oddal od nas wszelkie wrogie zasadzki. Niech przebywają w nim Twoi święci aniołowie i strzegą w pokoju wszystkich tutaj mieszkających, a Twoje błogosławieństwo niech nam zawsze towarzyszy. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Następnie można wspólnie odmówić np. Koronkę do Bożego Miłosierdzia, Różaniec, Litanię do św. Józefa lub inną modlitwę.

Wasz ksiądz Michał