Aktualności /

WIZYTA DUSZPASTERSKA 2020/2021

WIZYTA DUSZPASTERSKA 2020/2021

sobota, 12-12-2020 | dodał: ks. Michał Lal

Drodzy Parafianie!

W tym roku wizyta duszpasterska z powodu pandemii musi wyglądać trochę inaczej.

Plan kolęd został wyznaczony jak każdego roku. Zostanie on umieszczony w gablocie przy kościele, na stronie internetowej parafiiwww.parafianozyno.pl (zakładka: Kolędy) oraz wydrukowany będzie do Waszej dyspozycji w kościele.  Jednak odwiedzę osobiście tylko te rodziny, które na piśmie przekażą mi swoje zaproszenie (na kartce, która została przygotowana i znajduje się w kościele na ławeczce z gazetami). Proszę aby te kartki przynieść ko kościoła lub Kancelarii Parafialnej do 26 XII 2020 roku. Abym mógł zaplanować czas kolędowych odwiedzin.

Pozostałych, którzy obawiają się mojej wizyty, zapraszam tego dnia na Mszę Święta do kościoła, która będzie sprawowana w intencji wszystkich rodzin, które danego dnia miały mieć lub miały kolędę.

Ofiary kolędowe zebrane w tym roku, czy to w domu czy przekazane w trakcie Mszy św. w kościele, w całości są przeznaczone na ołtarz i ambonę do kościoła. 

W kościele podczas Mszy kolędowych będę błogosławił wodę, którą proszę przynieść ze sobą w buteleczkach, a następnie zachęcam aby w domu pokropić nią swoje mieszkanie i odmówić wskazaną modlitwę:

Módlmy się 

Błogosławiony jesteś, Wszechmogący Boże. Ty zechciałeś, aby Twój Syn Jezus Chrystus narodził się w Betlejem z Maryi Dziewicy i stał się Emmanuelem – Bogiem z nami. Dziękujemy Ci za Twoją obecność wśród nas w ubiegłym roku, zwłaszcza w chwilach trudnych. Boże, nasz Ojcze, prosimy Cię nawiedź nasz dom  i oddal od nas wszelkie wrogie zasadzki. Niech przebywają w nim Twoi święci aniołowie i strzegą w pokoju wszystkich tutaj mieszkających, a Twoje błogosławieństwo niech nam zawsze towarzyszy. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Następnie można wspólnie odmówić np. Koronkę do Bożego Miłosierdzia, Różaniec, Litanię do św. Józefa lub inną modlitwę.

Wasz ksiądz Michał

Msze Św.

w niedziele i święta:
9:00, 11:00
W sobotę Msza wieczorna jest również Mszą niedzielną

w dni powszednie:
9.00 (wtorek i czwartek)
18.00 (latem) w pozostałe dni powszednie
17.00 (zimą) w pozostałe dni powszednie

W czasie Adwentu Msze św. tylko popołudniu. 

Boże Narodzenie, Wielkanoc, Nowy Rok - Świętej Bożej Rodzicielki:
11:00, 13:00

Święta „zniesione”:
9.00 lub 17.00 (zimą) 18.00 (latem)

Zobacz więcej

Spowiedź Św.

każdego dnia
15 minut przed Mszą Świętą

I piątek miesiąca
od 17.00 do 18.00 (latem);
od 16.00 do 17.00 (zimą)

I sobota miesiąca
od 17.15 do 18.00 (latem);
od 16.15 do 17.00 (zimą)

Zobacz więcej

Biuro parafialne

Kancelaria Parafialna czynna jest w dni powszednie bezpośrednio po Mszy Świętej.

W niedzielę jest nieczynna.

W nagłych przypadkach np. pogrzeb kogoś bliskiego, kancelaria czynna zawsze.

Zobacz więcej

Korzystanie z niniejszej witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Zmiany warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do plików cookies można dokonać w każdym czasie. Polityka Prywatności    Informacje o cookies

ROZUMIEM