Aktualności /

PODSUMOWANIE ROKU 2020

piątek, 01-01-2021 | dodał: ks. Michał Lal

Zakończyliśmy rok 2020. Rok ten był dla wielu z nas czasem próby naszej wiary. Sądzę, że większa część naszej parafii przeszła ten czas próby zwycięsko. Za co jestem Wam wszystkim bardzo wdzięczny. Pandemia koronawirusa nie zniszczyła naszej więzi z Panem Bogiem i Jego Kościołem.

Nie udało nam się jednak przeprowadzić misji świętych, dlatego zostały one przeniesione na rok 2021.

Wprowadziliśmy za to do naszej świątyni relikwie bł. Michała Sopoćki.

Udało nam się również przy współpracy wszystkich sołtysów zorganizować uroczyste Parafialne Dożynki.

Przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury powołano do istnienia Klub Seniora, gromadzący seniorów z terenu naszej parafii.

Podczas odpustu parafialnego ks. Biskup Ryszard Kasyna pobłogosławił nowo wyremontowaną salę parafialną i nadał jej imię pierwszego proboszcza Nożyna, ks. Wincentego Kołodzieja.

— ochrzczono 18 (osiemnaścioro) dzieci;

— I Komunię przyjęło 8 dzieci;

— pobłogosławiono 6 małżeństw;

— duchową adopcję dziecka poczętego podjęło 17 parafian;

— odwiedziłem 226 chorych;

— zmarło 16 osób;

Każdemu, kto w jakikolwiek sposób zaangażował się w to aby nasz kościół stawał się coraz ładniejszy z serca dziękuję.

Mozolne budowanie wspólnoty parafialnej, Sakramenty, Słowo Boże było moim zadaniem w minionym roku i jak Bóg da — będzie nadal na miarę moich sił i zdrowia.

Liczę na dalsze wsparcie każdego z Was w tym wspólnym dziele jakie budujemy na chwałę Boga i pożytek człowieka.

Ks. Michał Lal